Na czym będzie polegało badanie, co uczestnicy będą robić i ile czasu zajmie?

Spośród wszystkich którzy się do nas zgłoszą wybierzemy 60 osób, które wezmą udział w treningu uwagi. Raz dziennie, o dowolnej porze, każdy będzie musiał się zalogować ze swojego prywatnego komputera na platformę z różnorodnymi grami i przez 18 kolejnych dni, przez 30 minut grać w specjalnie przygotowane przez naukowców gry. W trakcie tych 18 dni będzie można sobie zrobić trzy jednodniowe przerwy od trenowania. Przerwy te nie mogą jednak oznaczać 3 dniowej luki w treningu, trening aby był skuteczny musi być systematyczny.

Gdzie będą się odbywały treningi?

Trenujemy przy komputerze. Ważne jest, aby otoczenie w którym wykonywane są badania, umożliwiało skupienie się na treningu. Żeby móc przystąpić do badania, trzeba mieć stały dostęp do Internetu, ponieważ trening będzie się odbywał na platformie internetowej.

Czy oprócz treningów będą jakieś dodatkowe zadania?

Zanim zaczną się treningi, każdy weźmie udział w rozwiązywaniu zestawu testów. Testy będą trwały ok. 1,5h. Taki sam zestaw testów trzeba będzie wypełnić jeszcze dwa razy po zakończeniu sesji treningowych.

Jakie będę mieć korzyści z udziału?

Możliwość skorzystania z najpopularniejszej platformy służącej do trenowania funkcji poznawczych. Każdy z uczestników będzie miał zapewniony dostęp do ćwiczeń – osoba z grupy kontrolnej otrzyma testowy dostęp do ćwiczeń po zakończeniu cyklu badań.

Jakie są kryteria udziału w treningu?

Zaproszenie jest kierowane do osób, które:

  • mają nie mniej niż 65 i nie więcej niż 75 lat
  • nie mają wady wzroku uniemożliwiającej pracę na komputerze, a w przypadku wady wzroku korzystają z okularów
  • dysponują komputerem z dostępem do Internetu
  • dysponują czasem – ok. 30 min. dziennie przez 18 dni z rzędu oraz na dwukrotne testy